Zła dieta u kota - jaki ma wpływ na jelita ?

Każdy z nas potrzebuje mieć przyjaciela. Nie każdy jednak go posiada. Jeżeli nie mamy drugiego człowieka z którym moglibyśmy się wygłupiać, śmiać i szaleć, to zawsze możemy sprawić sobie takiego na czterech łapkach. Niekiedy jednak dużą przeszkodą w takim wypadku jest brak warunków dla zwierzęcia. Jeśli mieszkamy na wsi, to możemy sprawić sobie dużego psa i będzie on miał gdzie biegać. Jednak mieszkając w mieście ciężko jest się pupilem zająć takiej wielkości, ponieważ trzeba mu zapewnić odpowiednią dawkę ruchu. Tak więc takiego psiaka trzeba by było wyprowadzać kilka razy dziennie na przynajmniej pół godziny. Dlatego lepszym wyborem będzie kot. Nie wymagają one zwykle wyprowadzania, ponieważ im się nie chce. Wolą leżeć na kanapie, kolanach czy w fotelu. Uwielbiają pieszczoty i przytulanie, także są mało problemowe. Doskonale wiec nadaje się na kompana, nawet jeśli masz małe mieszkanie typu kawalerka.

A czym karmić takie zwierzę? W reklamach widzimy karmy, które są zdrowe i pełne witamin , a zwierzaki je uwielbiają. Nie dajmy się jednak przekonać , ponieważ są to brednie, a w takich karmach jest mnóstwo chemii, konserwantów i barwników. A ci więcej ze zdrowiem nie mają nic wspólnego. Składniki są złej jakości, co po pewnym czasem odbije się na zdrowiu naszego pupila. Właściwa dieta ma ogromne znaczenie dla jelita zwierzaka. Jeśli nie jest ona stosowana doprowadza do osłabienia procesów trawienia w jelitach. Składniki są źle przyswajane, spada waga, pojawiają się biegunki i wymioty.

Jak karmić kota z problemami trawiennymi?
Pamiętaj, że musisz się udać do lekarza weterynarii jeśli zauważysz , że twój kociak nie czuje się dobrze. Zapewne zaleci on tedy nie tylko leczenie, ale także odpowiednią dietę, która pomoże w walce z problemami trawiennymi. W walce z choroba pomóc może TROVET Highly Digestible Liverprotecting Diet. Jest to karma, która polecana jest dla kotów z problemami takimi jak zaburzenia wątroby, trzustki oraz układu pokarmowego. Dzięki jej stosowaniu wraca prawidłowe funkcjonowanie jelit, a także poprawia się bariera jelitowa. Zapewniają to krótkołańcuchowe łańcuchy tłuszczowe, które są ważnym energetycznym materiałem.

Jeśli potrzebne jest coś, co pomoże przy dolegliwościach spowodowanych alergią czy nadwrażliwością pokarmową, to doskonale poradzi sobie z tym Integra Sensitive firmy ANIMONDA. Mamy do wyboru z tej serii zarówno suchą jak i mokrą karmę dla pupila. Mamy także do wyboru różne smaki, dzięki czemu będziemy mogli trafić w gust naszego kota. Karmy zawierają jedynie źródło węglowodanów i białka, ponieważ niweluje ono możliwość wystąpienia alergii. Co więcej karma zwiera ważne dla zdrowia kota kwasy tłuszczowe. 

 

Zobacz także

Zła dieta u kota - jaki ma wpływ na jelita ?

Każdy z nas potrzebuje mieć przyjaciela. Nie każdy jednak go posiada. Jeżeli nie mamy drugiego człowieka z...

Czytaj dalej

Nadwrażliwość jelitowa u psa

Chcesz mieć swojego zwierzaka? Zwykle ludzie decydują się na psy typu golden retriever czy labrador. Jednak dla...

Czytaj dalej