Dieta dla kota z chorobami układu pokarmowego

Chciałbyś mieć własnego przyjaciela na czterech łapach? Jeśli tak, to musisz tylko poszukać i być odpowiedzialnym. Nie jest tu mowa o psie, ponieważ jeśli mieszkasz w mieście , to jest dość spory problem z takim zwierzakiem. Może on hałasować, co nie będzie się podobać reszcie zamieszkujących blok lub osiedle. Potrzebujesz więc cichego zwierzęcia, które nie będzie robić bałaganu. W tym wypadku doskonale sprawdzi się kot. Jest to zwierzę ciche, nie robi bałaganu, a co więcej kocha pieszczoty i wylegiwanie się na kanapie. Jeśli więc szukasz zwierzaka, który będzie do Ciebie przychodził na kolana, to kot jest doskonałym wyborem. Najlepiej wziąć kociaka ze schroniska. Jest tam ich mnóstwo, ą porzucone przez swoich właścicieli i szukają kochającego domu. Wystarczy tylko się pofatygować do najbliższego schroniska.

Jednak sprawdź jak kotki są karmione w schronisku, może się bowiem okazać, że koty małe jedzą to co i dorosłe, może to prowadzić do różnych chorób u zwierzaków. Dorosły kot, potrzebuje innego pożywienia niż kociak , dlatego trzeba odpowiednio dobrać karmę każdemu z nich. A co jeśli nasz kociak okaże się chory? Zła dieta, źle wpływa na cały organizm, dlatego może on mieć różne dolegliwości jak np. alergie. Potrzebna wtedy jest odpowiednia dieta.

ROYAL CANIN Sensitivity Control Chicken with Rice – saszetka
Wybierając karmę dla naszego pupila, musimy stawiać na doskonały skład, który zapewni zdrowie w przypadku alergii pokarmowych, choroby zapalnej jelit, biegunek, diety eliminacyjnej czy nietolerancji pokarmowej. Dieta, posiada doskonałej jakości białko, które jest odpowiedzialne za zmniejszenie reakcji alergicznej u zwierzęcia. Dzięki zawartości kompleksów składników, bariera skórna zostaje wzmocniona. Za składniki zawarte w ROYAL CANIN doskonale wpływają na funkcjonowanie przewodu pokarmowego.

Karmę dla naszego kotka należy podawać przez 3 – 8 tygodni. Jeśli wszelkie dolegliwości ustąpią, to nie musimy rezygnować z diety, ale może być ona stosowana do końca życia zwierzaka. Pamiętaj jednak, że jeśli nie jesteś lekarzem weterynarii, to nie będziesz wiedział co dokładnie możesz swojemu kotu podawać, który ma różne dolegliwości. Dlatego też, najpierw odwiedź weterynarza i zapytaj o ROYAL CANIN Sensitivity. 

 

Zobacz także

Zła dieta u kota - jaki ma wpływ na jelita ?

Każdy z nas potrzebuje mieć przyjaciela. Nie każdy jednak go posiada. Jeżeli nie mamy drugiego człowieka z...

Czytaj dalej

Nadwrażliwość jelitowa u psa

Chcesz mieć swojego zwierzaka? Zwykle ludzie decydują się na psy typu golden retriever czy labrador. Jednak dla...

Czytaj dalej