Jaką karmę wybrać dla kota z nadwrażliwością jelitową?

Masz pupila? Jeśli nie, to najwyższy czas sobie jakiegoś sprawić. Zwierzęta bardzo dobrze działają na ludzka psychikę. Uczą nas one cierpliwości, opiekuńczości oraz pozytywnego podejścia do życia. Jednak nie każdy ma warunki do tego, aby mieć np. psa. Wymaga on wiele opieki oraz miejsca, a także wyprowadzania i tresury. Dlatego, znacznie lepszym wyjściem może być posiadanie kota. Koty są dość spokojne, szczególnie te, które mieszkają w miastach. Te na wsi niekiedy mają swoje życie i nie lubią siedzieć w jednym miejscu. Wszystko jednak zależy od charakteru zwierzaka. Najczęściej jednak koty, które mieszkają w miastach ze swoimi właścicielami cały dzień wylegują się na kanapie, są głaskane i same wskakują na kolana.
Jednak koty mogą cierpieć tak jak i inne zwierzęta na przeróżne dolegliwości. Jeśli trafi nam się taki kociak, to musimy wiedzieć co robić oraz jaką dietę wprowadzić. Niekiedy spotykamy się ze zwierzakami, które cierpią na nadwrażliwość jelitową oraz problemy żołądkowo-jelitowe. Nadwrażliwość może być spowodowana alergią czy też nietolerancją pokarmową. Bardzo często spowodowana jest ona nieodpowiednią dietą. Dlatego warto się dowiedzieć , co kot dostawał wcześniej jeść, aby móc potwierdzić lub wykluczyć chorobę. Co więcej objawy choroby, pojawić się mogą nagle są to wymioty, biegunki, dolegliwości oddechowe oraz skórne.

Prawidłowa dieta
Jeśli chcemy wyeliminować u naszego zwierzaka alergię musimy zmienić jego dietę. Najczęściej sam lekarz zaleca takie działanie i nie podejmuje leczenia farmakologicznego. Musimy wiedzieć jakie pożywienie kotu podawać, alby wyeliminować alergeny. O takich kotach pomyśleli producenci karm dla kotów. Starają się oni ułatwić opiekunom zwierząt opiekę nad pupilami, poprzez tworzenie odpowiednio dobranych składników pożywienia. Zawierają one odpowiednio dobrane białka i węglowodany. Przykładem takiej karmy jest Animonda Integra Sensitive w puszce smak: kurczak z ryżem. Jest dopasowana do potrzeb kotów, które mają wrażliwy przewód pokarmowy, ponieważ ma bardzo starannie dobrane składniki. W tym przypadku źródło zwierzęcych białek stanowi kurczak, a węglowodanów ryż. Kolejną propozycją , która spodoba się zarówno kotom jak i ich właścicielom jest Animonda Integra Sensitive – karma mokra smak: indyk z ziemniakami. Tutaj także widzimy osobno źródło białka i węglowodanów. Karma jest doskonała nie tylko dla delikatnego układu pokarmowego, ale także dla sierści, która staje się miękka i jedwabista. Sami będziemy widzieć, który smak bardziej podoba się naszemu kotu. 

 

Zobacz także

Zła dieta u kota - jaki ma wpływ na jelita ?

Każdy z nas potrzebuje mieć przyjaciela. Nie każdy jednak go posiada. Jeżeli nie mamy drugiego człowieka z...

Czytaj dalej

Nadwrażliwość jelitowa u psa

Chcesz mieć swojego zwierzaka? Zwykle ludzie decydują się na psy typu golden retriever czy labrador. Jednak dla...

Czytaj dalej