TROVET Renal & Oxalate Insufficiencie Diet (RID dla kotów)

Masz swojego kotka? Jeśli tak, to na pewno go bardzo kochasz. Male kotki są niesamowicie słodkie. Wszędzie ich pełno, uwielbiają ścigać nogawki i gryźć palce. Można się niemi także bawić, ponieważ bardzo chętnie biegają za wszelkiego rodzaju zabawkami. Musisz jednak wiedzieć jak takiego kociaka karmić. Kiedy ssie Jeszce kocicę, to nie ma z tym problemu, jednak kiedy przestaje i trzeba samemu coś wymyślić to pojawia się problem. Niekiedy właściciele kotów podają im od razu karmę dla kotów dorosłych. Nie jest to dobry wybór, ponieważ mały kot ma nieco inne zapotrzebowania na składniki odżywcze niż dorosły osobnik. Dlatego warto co nieco się w tym temacie dowiedzieć i poszukać dla naszego pupila karmy, która jest dostosowana do jego wieku.

Jeśli podawaliśmy kotu nieodpowiednią karmę i zauważaliśmy dziwne zachowania u niego, to czym prędzej musimy udać się z pupilem do lekarza weterynarii. Może się bowiem okazać, że nasz zwierzak ma niewydolność nerek. W takiej sytuacji, lekarz zaleci postępowanie nie tylko w formie leków, ale odpowiedniej też diety dla kota, o którą musimy zadbać my. Niekiedy lekarz sam zaproponuje to jaką karmę powinniśmy kupić i jak ja podawać. Nie zawsze jednak nam o tym powie. Co wtedy wybrać?
Leczenie niewydolności nerek u kota

Bardzo ważny jest odpowiednio zbilansowany skład takiej karm dla chorego kotka. Najlepiej jest kupić taką, która z góry zakłada niewydolność nerek i została dla takich kotów stworzona. W tym przypadku sprawdzi się TROVET Renal & Oxalate Insufficiencie Diet. Jest to dietetyczna karma mokra dla kotów dorosłych. Jest pełnowartościowa oraz zawiera odpowiednią dawkę aminokwasów. Jej zadaniem jest unormowanie pracy nerek. Karma wspomaga ich pracę w przypadku regulacji elektrolitowej i wodnej, a także likwidacji pozostałości metabolicznych. Stosujemy ja u kotów, którym dolegają przewlekle choroby nerek, mają kamienie szczawianowe, moczanowe lub cystynowe. Kiedy nie możemy podać karmy TROVET naszemu pupilowi? Jeśli w jego nerkach znajdują się kamienie struwitowe, jeśli jest w ciąży lub karmi potomstwo oraz jeśli jest kociątkiem. Aby dieta przyniosła pożądane efekty musimy ją stosować przynajmniej 6 miesięcy. Kiedy leczenie zostanie zakończone, możemy zmienić żywienie kota na karmę pełnowartościową dla kotów dorosłych. 

 

Zobacz także

Zła dieta u kota - jaki ma wpływ na jelita ?

Każdy z nas potrzebuje mieć przyjaciela. Nie każdy jednak go posiada. Jeżeli nie mamy drugiego człowieka z...

Czytaj dalej

Nadwrażliwość jelitowa u psa

Chcesz mieć swojego zwierzaka? Zwykle ludzie decydują się na psy typu golden retriever czy labrador. Jednak dla...

Czytaj dalej