Niewydolność nerek u kota – żywienie

Marzysz o towarzyszu? Jeśli mieszkasz w mieście, to pies może być w tym wypadku zbyt kłopotliwym pupilem. Musimy go wyprowadzać, tresować i uczyć aby nie gryzł wszystkiego co napotka na swojej drodze oraz co ważne nie hałasował. Dlatego, lepszym wyborem będzie sprawienie sobie kota. Jest to zwierzę ciche, nierobiące bałaganu i lubiące pieszczoty. Nawet jeśli się obawiasz , że będzie zdziczały to możesz być pewien, że tylko prze okres młodości. Wtedy kociaki są wesołe pełne energii, którą starają się wykorzystać jak najszybciej po czym padają zmęczone. Są one także milutkie i słodkie. Jeśli nie chcesz zajmować się małym kotem, to możesz postarać się o dużego. Łatwiej jest zdobyć małego kociaka, ponieważ duży jest już przyzwyczajony i nie wiadomo czy będzie szczęśliwy po zmianie miejsca. Jednak na Internecie możesz znaleźć ogłoszenia gdzie ludzie oddają swoje zwierzaki. Możesz także zajrzeć do schroniska.

Jednak w przypadku kota dorosłego, nie masz pewności jak był on karmiony. Jeśli nie miał odpowiedniej diety i brakowało w niej białek zwierzęcych, to niestety kot może mieć problem z nerkami. Przyczyną mogą być także geny lub infekcje. Dlatego z takim kotkiem będziesz miał odwiedzić weterynarza, który powie jaka dietę musi stosować kotek jeśli ma niewydolność nerek.

HILL'S Feline k/d
Nie przeszukuj sklepowych półek w poszukiwaniu odpowiedniej karm w spożywczym ponieważ tam takiej nie znajdziesz. Najlepiej będzie zamówić prze Internet przy pomocy strony krakvet.pl. znajdziesz tam karmę, która doskonale nada się dla twojego pupila z problemami zdrowotnymi czyli HILL'S Feline k/d. Jest to specjalistyczna mokra karma, która dba o koty pomiędzy 1 a 6 rokiem życia. Z racji, że konsekwencje zaniedbania niewydolności nerek są bardzo poważne, musimy zapewnić naszemu pupilowi odpowiednią dietę, która będzie wspierać prawidłowe działania tego narządu. Karma firmy HILL`S chroni przed toksynami z przemiany materii, a także poprawia przepływ krwi w nerkach. Dzięki temu, że poziom składników mineralnych w karmie został obniżony, wspiera ona coraz lepszą prace nerek. Została w niej jednak podwyższona wartość energetyczna. Prawidłowa masę ciała budują białka oraz L-karnityna. Połączenie witamin E oraz C wspierają układ immunologiczny zwierzaka zaś kawy tłuszczowe omega 3 i 6 uwalniają skórę od alergii i sprawiają, że sierść jest lśniąca i piękna. Wszystkie składniki karmy HILL`S pochodzą z natury i spełniają wysokie wymagania. 

 

Zobacz także

Zła dieta u kota - jaki ma wpływ na jelita ?

Każdy z nas potrzebuje mieć przyjaciela. Nie każdy jednak go posiada. Jeżeli nie mamy drugiego człowieka z...

Czytaj dalej

Nadwrażliwość jelitowa u psa

Chcesz mieć swojego zwierzaka? Zwykle ludzie decydują się na psy typu golden retriever czy labrador. Jednak dla...

Czytaj dalej