ROYAL CANIN Renal with Tuna - saszetka

Chcesz mieć kota? A może już masz? Zapewne wiesz, że koty mają bardzo różną osobowość i zależy ona nie tylko od charakteru zwierzaka, ale także od rasy jakiej jest. Jeśli zamierzasz kupić sobie pupila i ma być ona jakiejś ciekawej rasy z rodowodem, to musimy wiedzieć , że cena nie będzie mała. Wygląda to podobnie jak w przypadku kupna rasowego szczeniaka. Jeśli chcesz mieć u zwierzaka określone cechy charakteru, to musisz sprawić czym jaka rasa się szczyci. Biorąc pod uwagę egipskiego mau, możesz mieć pupila, który będzie za Tobą wszędzie chodził, bardzo się on także przywiązuje do człowieka i bardzo chętnie z nim podróżuje.

Jeśli nie chcesz kota rasowego, ponieważ jakichś specjalnych wymagań, to dobrym pomysłem jest przygarnięcie jakiegoś kotka ze schroniska. Dzięki temu nie tylko wesprzesz schronisko, które będzie miało miejsce dla następnego zwierzaka, ale także dasz domu opuszczonemu podopiecznemu. Taki kot będzie wdzięczny i kochający. Niekiedy jednak, może się okazać, że z przyczyn genetycznych, przez infekcje wirusową lub bakteryjną czy też z powodu podeszłego wieku, kot ma problemy z nerkami. Jeśli trafi się nam taki osobnik, to trzeba jak najszybciej skonsultować się w takim wypadku z lekarzem weterynarii, aby ten określił jakie leczenie jest naszemu pupilowi potrzebne oraz jaką dietę u niego stosować. Zaniedbania w tej kwestii będą prowadzić do pogłębienia choroby.

Zadbaj o dietę pupila
Bardzo ważne w takim wypadku jest stosowanie odpowiedniego żywienia kota nie możemy mu podawać kiepskiej jakości karmy z białkami roślinnymi. Powinny się w niej przede wszystkim znaleźć białka zwierzęce. Jaką karmę podawać kotu? Najlepiej ROYAL CANIN Renal with Tuna. Jest ona porcjowana i zamknięta w poręcznych saszetkach. Stosować ją można nie tylko przy niewydolności nerek, ale także podczas terapii przy nawracającej kamicy , encefalopatii wątrobowej, a także w celu zapobiegania nawrotom kamicy moczowej. Kiedy podawać nie możesz? Przeciwwskazania są tylko dla kotków w ciąży, w czasie karmienia oraz dla kociąt w okresie wzrostu.

Zanim rozpoczniesz terapię karmą RENAL, koniecznie musisz skontaktować się z lekarzem weterynarii. Jeśli już stosujesz ją u swojego kota i chcesz ten okres przedłużyć, to także zalecana jest wizyta u weterynarza. Jeśli kot cierpi na przewlekłą niewydolność nerek, to karę stosujemy na początku przez 6 miesięcy i nie dłużej. Jeśli niewydolność nerek jest ostra, to ograniczamy się do 2-4 tygodni. 

 

Zobacz także

Zła dieta u kota - jaki ma wpływ na jelita ?

Każdy z nas potrzebuje mieć przyjaciela. Nie każdy jednak go posiada. Jeżeli nie mamy drugiego człowieka z...

Czytaj dalej

Nadwrażliwość jelitowa u psa

Chcesz mieć swojego zwierzaka? Zwykle ludzie decydują się na psy typu golden retriever czy labrador. Jednak dla...

Czytaj dalej