Karma TROVET RID – niewydolność nerek u kotów

Kochasz swojego pupila? Jeśli tak, to na pewno od niego dbasz. Każdy kto posiada kota, to może się do niego odezwać, poprzytulać oraz go rozpieszczać. Zależy jednak jaki nasz kot ma charakter. Jeśli jest wychowany na wsi, gdzie może biegać po lesie i skakać po drzewach, to jest pełen życia i raczej woli przebywać poza domem. Jednak kiedy przychodzi zima, to wtedy bardzo chętnie przebywa w domu. Taki kot ma dużo swobody i jeśli tylko zechce, to może złapać sobie mysz lub inne stworzenie i je zjeść. Nie narzeka jednak na jedzenie od właściciela, na które chętnie przychodzi do domu.

Koty w mieście wiodą nieco inny żywot. Jest on zwykle powolny, wygodny i spokojny. Takie kotki prze całe dnie leżą na fotelach lub śpią. Jeśli są młodsze to biegają po mieszkaniu i psocą. Im jednak kot starszy tym mniej chce mu się rozrabiać. Jednak bez względu na wek kota, mogą się u niego pojawić problemy zdrowotne. Co zrobić w takiej sytuacji?

TROVET Renal & Oxalate Insufficiencie Diet (RID dla kotów)
Przede wszystkim musimy się z kotem udać do weterynarza. Może się okazać, że także Twojego kota dotknęła niewydolność nerek. Lekarz zrobi odpowiednie badania, określi postępowanie lecznicze, a także zaleci odpowiednią dietę. Jeśli chcesz, aby Twój kot cieszył się zdrowiem to dostosuj się do polecenia lekarza i podawaj swojemu kotu karmę TROVET RID.
Karma jest doskonała dla chorych kotów i specjalnie dla niech stworzona. Jest ona pełnowartościowa i dietetyczna. Przeznaczona dla kotów dorosłych. Stosować ją powinno się pomocniczo przy niewydolności nerek u zwierzęcia.

Dzięki zawartości aminokwasów, które zaspokajają dzienną dawkę na ich zapotrzebowanie, karma pomaga unormować prace nerek. Co więcej dieta przy pomocy TROVET RID reguluje pracę nerek w przypadku regulacji wodnej i elektrolitowej równowagi, a także pozbywaniu się tego, co pozostało po metabolizmie. Podajemy ja kotom, które cierpią na przewlekłe choroby nerek oraz mają kamienie nerkowe cystowe, szczawianowe lub moczanowe. Kiedy nie możesz dać karmy TROVET RID swojemu kotu? Jeśli ma on kamienie nerkowe struwitowe, jeśli jest w ciąży lub karmi młode, a także jeśli jest młodym kotkiem. 

 

Zobacz także

Zła dieta u kota - jaki ma wpływ na jelita ?

Każdy z nas potrzebuje mieć przyjaciela. Nie każdy jednak go posiada. Jeżeli nie mamy drugiego człowieka z...

Czytaj dalej

Nadwrażliwość jelitowa u psa

Chcesz mieć swojego zwierzaka? Zwykle ludzie decydują się na psy typu golden retriever czy labrador. Jednak dla...

Czytaj dalej