Dieta dla kota z niewydolnością nerek - co powinna zawierać

Chcesz mieć kociaka? Ale skąd wziąć takie zwierzątko. Jeśli nie mamy żadnych znajomych, którzy posiadają kocicę, to trzeba szukać gdzieś indziej. Bardzo często na portalach z ogłoszeniami oddają ludzie zwierzaki. Możemy nabyć zarówno małego kociaka, jak i dużego osobnika. Innym wyjściem jest schronisko. Jeśli już tam zajrzysz, to na pewno znajdziesz pupila dla siebie. Jest tam wiele opuszczonych zwierząt, które czekają na swój nowy dom.

Zastanów się jednak czy chcesz młodego kotka czy już dorosłego. Różnica w tym wypadku jest nie tylko w wieku, ale także w sposobie żywienia takiego zwierzaka. Musimy wiedzieć jaką karmę lub jedzenie mu podawać. Mały kot potrzebuje innego pożywienia niż ten dorosły. Dopóki jest na mleku matki, to nie musimy się martwic, ale później pojawia się problem co takiemu malcowi dać, aby mu nie zaszkodziło. Najlepiej wszelkich informacji dowiedzieć się od weterynarza. Zła dieta, może w przyszłości odbić się poważnie na zdrowiu pupila. A co jeśli już zaniedbaliśmy odpowiednie odżywianie? Mogą się pojawić problemy z nerkami. Najczęściej jest to ich niewydolność. Nie koniecznie musi to być oczywiście spowodowane dietą, ale jeśli kot nie jest w podeszłym wieku i nie ma żadnych infekcji wirusowych czy bakteryjnych, to wtedy możemy być pewni, że to wina nieodpowiednio dobranej diety.

Karma dla kota
Co powinna zawierać taka karma dla kota szczególnie jeśli dolega mu niewydolność nerek? Przede wszystkim białka. Muszą one być jednak dobrej jakości i pochodzić od zwierząt, a nie roślin. Potrzebne są kwasy omega 3 i 6 , a także fosfor i pulpa buraczana. Dzięki tym składnikom, choroba nie będzie postępować. Ale gdzie je znaleźć? W zwykłym sklepie spożywczym mamy różne rodzaje karm dla kotów, ale czy którakolwiek będzie odpowiednia? Nie, przede wszystkim trzeba wiedzieć gdzie taką karmę kupić. Zacznij szukać w sklepie krakvet.pl. są tam karmy gotowe, które są dopasowane do dolegliwości kota. Które wybrać?

ROYAL CANIN Renal with Beef oraz ROYAL CANIN Renal with Chicken
Są to karmy pełnoporcjowe i dietetyczne, które możemy dawać kotom dorosłym. Przy jakich chorobach możemy ja podawać naszemu kotu? Jeśli cierpi na niewydolność nerek, ma nawracającą kamicę , encefalopatię wątrobową lub kamicę moczową. Karmy zapobiegają nawrotom choroby i posiadają odpowiednio zbilansowany skład. Pamiętaj jednak, aby ich nie dawać karmiącym kocicom, w ciąży czy małym kotkom. Zanim zaczniemy terapię powinniśmy skonsultować nasze działania z lekarzem weterynarii. 

 

Zobacz także

Zła dieta u kota - jaki ma wpływ na jelita ?

Każdy z nas potrzebuje mieć przyjaciela. Nie każdy jednak go posiada. Jeżeli nie mamy drugiego człowieka z...

Czytaj dalej

Nadwrażliwość jelitowa u psa

Chcesz mieć swojego zwierzaka? Zwykle ludzie decydują się na psy typu golden retriever czy labrador. Jednak dla...

Czytaj dalej