TROVET Renal & Oxalate Insufficiencie Diet czy ROYAL CANIN Hepatic Cat?

Masz kota? Mimo i są to zwierzęta dość leniwe, to potrafią być naprawdę towarzyskie i kochane. Niekiedy trafiają się koty, które nie mają ochoty na przebywanie z człowiekiem i wola biegać po lasach. Nie lubią one także głaskania i tarmoszenia przez dzieci.  Takie koty najczęściej spotykany na wsi, gdzie przebywają na dworze i nie mają zwyczaj wchodzić do domów.
Całkowicie inaczej wygląda sytuacja z kotami, które mieszkają od małego w mieście. Oczywiście tam też trafiają się zwariowane zwierzaki, ale najczęściej są to kanapowce, które uwielbiają pieszczoty, głaskanie i spanie na kolanach właściciela. Lubią one także chodzić za właścicielem . Jeśli w mieszkaniu są dzieci, to mogą one kota nosić na rękach, przebierać w ciuchy lalek i przytulać. Takie kociaki zwykle dużo jedzą i mało się ruszają. Jednak nie zawsze mogą jeść to co każdy kot. Niekiedy zdarzają się problemy zdrowotne pupili i muszą one wtedy dostawać odpowiednio skomponowana karmę. Jeśli Twój kot ma problemy z wątrobą to zdecyduj się na jedna z poniżej podanych karm, które pomogą utrzymać jego zdrowie w dobrej kondycji.


TROVET Renal & Oxalate Insufficiencie Diet
Jest to karm dla kotów dorosłych, którym dolegają problemy z nerkami. Pomaga ona leczyć niewydolność, wspiera równowagę wodnej gospodarki oraz przywraca równowagę elektrolitów. Dzięki swoim właściwościom pozwala z organizmu zwierzęcia usunąć odpadki metaboliczne, a także pokrywa całodzienne zapotrzebowanie na aminokwasy.
Karmę powinniśmy dawać naszemu pupilowi w przypadku przewlekłych chorób nerek kamieni cystowych, moczanowych czy szczawianowych. Jednak są także przeciwskazania. Nie należy karmić kota, który ma kamienie stuwitowe, jeśli mamy kotkę w ciąży lub karmiącą, a nie też kociętom. Przez 6 miesięcy możesz stosować u swojego kota TROVET RID, a po upływie tego czasu powrócić do karmy pełnowartościowej.


ROYAL CANIN Hepatic Cat
Jest to karma dla kotów, która dba o ich wątrobę. Szczególnie jeśli występuje jej niewydolność lub też inne choroby. Wątrobą jest narządem, który odpowiedzialny jest za dużą ilość funkcji życiowych. Aby Twój pupil dobrze się czy i był zdrowy jego wątroba musi dobrze funkcjonować. Odpowiednia karma, naszemu kotu dostarczy składniki odżywcze, aby narządy wewnętrzne działały jak najlepiej. Dzięki zawartości błonnika, wszelkie szkodliwe toksyny są usuwane z organizmy, a zawartość białek nie obciąża wątroby. Karma ma doskonały smak, składniki najwyższej jakości, zmniejszony poziom miedzi, a także kompleks potrzebnych kotu witamin. 

 

Zobacz także

Zła dieta u kota - jaki ma wpływ na jelita ?

Każdy z nas potrzebuje mieć przyjaciela. Nie każdy jednak go posiada. Jeżeli nie mamy drugiego człowieka z...

Czytaj dalej

Nadwrażliwość jelitowa u psa

Chcesz mieć swojego zwierzaka? Zwykle ludzie decydują się na psy typu golden retriever czy labrador. Jednak dla...

Czytaj dalej